Zależnie od wieku dziecka może być ono uzyskane farmakologicznie, czyli podając krople lub dzięki wykonaniu odpowiednich checków zastosowanych podczas badania u specjalisty.
Jeżeli dziecko urodzone jest jako wcześniak lub z niską masą urodzeniową to istnieje ryzyko rozwoju retinopatii wcześniaczej.
Pytania w ankiecie dotyczą zadowolenia pacjenta z wizyty w Medicover, opinii o lekarzu i jego profesjonalizmie oraz podejściu do wykonywanej pracy Dowiedz się więcej
Dzieci z wadą wzroku, szczególnie krótkowzroczne, wymagają zwykle kontroli co six miesięcy. Jeśli chociaż jedno z rodziców ma wadę wzroku dziecko ma duże ryzyko wystąpienia tej samej wady, ale prawidłowy wzrok rodziców nie wyklucza jej rozwoju.
w centrum źrenicy widoczny jest biały refleks (widoczny szczególnie dobrze na zdjęciach fotograficznych z użyciem lampy błyskowej).
Co ciekawe, jednym z niepokojących objawów u najmłodszych dzieci może być brak charakterystycznego czerwonego odblasku, który pojawia się czasem na oczach, gdy robimy zdjęcie aparatem fotograficznym.
Okulista dziecięcy musi zatem nie tylko mieć wiedzę z zakresu samej okulistyki, ale także umiejętności nawiązywania kontaktu z dzieckiem i zdobywania jego zaufania.
Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Ukończyłam specjalizację w zakresie okulistyki oraz liczne szkolenia dodatkowe, dzięki którym stale podnoszę swoją wiedzę i...
Okulista dziecięcy to specjalista, który zajmuje się tymi samymi chorobami oczu i wadami wzroku, co okulista dorosłych, jednak specjalizuje się w innej grupie wiekowej. Do najczęściej diagnozowanych issueów związanych ze wzrokiem i oczami u dzieci należą:
Okulista dziecięcy, to specjalista medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i opieką nad zdrowiem oczu u dzieci. Jego celem jest zachowanie prawidłowego widzenia i zapobieganie oraz leczenie wszelkich difficultyów związanym z narządem wzroku u website najmłodszych pacjentów.
Warto pamiętać, że każda wizyta u lekarza może być dla dziecka stresująca, dlatego w przypadku nieco starszych dzieci dobrze jest przygotować je na nową sytuację. Pomoże to zarówno dzieciom, jak i lekarzowi w sprawnym przeprowadzeniu badań.
U specjalisty powinno pojawić się każde dziecko, jeśli wiadomo, że w trakcie ciąży matka zakażona była czynnikiem mikrobiologicznym, w szczególności kiłą lub wirusem cytomegalii.
trzymanie głowy przekręcownej ułożonej w innej pozycji, nie na wprost podczas ogładania telewizji czy czytania
Na regularne badania u specjalisty powinni ponadto zgłaszać się pacjenci z dodatnim wywiadem rodzinnym, a więc tacy, w których rodzinie stwierdzono przypadki niedowidzenia, zeza, astygmatyzmu lub nadwzroczności.